Niskotemperaturowe pompy ciepła

Niskotemperaturowe pompy ciepła charakteryzują się maksymalną temperaturą wody, jaką mogą dostarczyć do instalacji grzewczej lub przygotowania ciepłej wody użytkowej. Większość niskotemperaturowych pomp ciepła może podgrzewać wodę do temperatury około 35°C, co jest idealną temperaturą do ogrzewania podłogowego, ściennego lub sufitowego, ale także do grzejników niskotemperaturowych lub klimakonwektorów. Dlatego są predestynowane do nowych, niskoenergetycznych budynków o wysokich wymaganiach w zakresie efektywności energetycznej.

Przy klasyfikacji pomp ciepła na podstawie temperatury wyjściowej istnieje również kategoria średniotemperaturowych pomp ciepła, ale często są one klasyfikowane jako niskotemperaturowe pompy ciepła, ponieważ ich granica wydajności znajduje się w górnej granicy. Limit ten wynosi 65°C i zapewnia wystarczającą ilość energii cieplnej do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody. Jeśli szukasz odpowiedniej pompy ciepła do produkcji ciepłej wody, powinieneś przyjrzeć się kategorii pomp ciepła o wydajności zbliżonej do tej górnej granicy. Nie zapomnij o jeszcze jednej możliwości niskotemperaturowych pomp ciepła: możliwości chłodzenia, w którym układ pompy ciepła działa odwrotnie.

Niskotemperaturowe pompy ciepła mogą być zaprojektowane jako monoblok lub jako split. Różnicę między tymi typami pomp ciepła można znaleźć tutaj.

Działanie niskotemperaturowych pomp ciepła opiera się na podstawowej zasadzie działania pompy ciepła i oprócz szybkiej amortyzacji inwestycji oferuje nieskomplikowany i ekologiczny przyjazne i zrównoważone wykorzystanie zasobów naturalnych.

Pompa ciepła z ogrzewaniem podłogowym i termostatem.

Jakiej pompy ciepła potrzebuję - niskotemperaturowej czy wysokotemperaturowej?

Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Jeśli planujesz budowę domu jednorodzinnego, obecne przepisy nie pozwolą na eksploatację budynku o niskiej efektywności energetycznej i w większości przypadków będziesz potrzebować pompy ciepła do produkcji ciepłej wody użytkowej i ogrzewania podłogowego, możliwość chłodzenia jest także zaleta. Twoje wymagania odpowiednio zaspokoi niskotemperaturowa lub średniotemperaturowa pompa ciepła.

Jeżeli szukasz przyjaznego dla środowiska i ciekawego ekonomicznie rozwiązania na ogrzanie starego budynku, remont domu jednorodzinnego, wykorzystanie istniejącej instalacji grzewczej z grzejnikami lub potrzebujesz ciepłej wody do ok. 85°C z innych powodów, to wysokotemperaturowa pompa ciepła jest właściwym wyborem dla Ciebie jest właściwym wyborem dla Ciebie.

Grzejnik z niskotemperaturową pompą ciepła i ogrzewaniem podłogowym.