Inwerterowa pompa ciepła

Koncepcja pompy ciepła jest obecnie dość dobrze znana, podobnie jak zasada działania pompy ciepła. Zadaniem jest pobranie ciepła z otoczenia (powietrza, ziemi lub wody), zwiększenie jego poziomu energetycznego, a następnie dostarczenie tego ciepła do systemu grzewczego lub wymiennika ciepła w celu wytworzenia ciepłej wody użytkowej.

Inwerterowa pompa ciepła pracuje w trybie włącz/wyłącz, tj. H. gdy potrzebne jest ciepło, włącza się i stara się osiągnąć żądaną temperaturę z pełną mocą. Gdy osiągnie tę temperaturę, ponownie się wyłącza. Częste włączanie i wyłączanie pompy ciepła zwiększa obciążenie sprężarki, przez co pompa ciepła ulega zwiększonemu zużyciu i krótszej żywotności. W takim przypadku obciążenia udarowe w obszarach o słabszym, wahającym się napięciu sieciowym mogą również powodować problemy.

Podczas zimnego rozruchu pompy ciepła prędkość, z jaką pompa ciepła osiąga pełną moc, zależy od temperatury czynnika źródłowego, tj. H. Im niższa temperatura powietrza zewnętrznego, tym wolniej pompa ciepła osiąga pełną wydajność.

Pompa ciepła inwerterowa

Falownik - inwerter jest przetwornicą częstotliwości i umożliwia dostosowanie prędkości obrotowej sprężarki pompy ciepła do aktualnego zapotrzebowania. W pompie ciepła z inwerterem sprężarka pracuje w ten sposób, że po osiągnięciu zadanej temperatury nie wyłącza się, a raczej zmniejsza swoje obroty i może utrzymać zadaną temperaturę wody (w basenie) lub temperaturę pokojową na stabilnym poziomie. Rozruch pompy ciepła z inwerterem do pełnej mocy jest szybszy, płynniejszy i nie oznacza takiego samego zwiększonego zużycia pompy ciepła, jak w przypadku pomp ciepła bez inwertera.

Dzięki tej technologii inwerterowe pompy ciepła pracują ciszej, zużywają mniej energii i stają się powszechną opcją w portfolio produktowym wielu znanych marek pomp ciepła.

Idealne zużycie i wydajność dzięki inwerterowej pompie ciepła.